antrieb-mhtm-mtable30Závory Magnetic ACCESS s pohonem MHTM ™ jsou výborným výsledkem desítek let zkušeností ve vývoji všech typů aplikací, kde jsou využity závorové systémy.

Instalace a zprovoznění závor ACCESS je jednoduché.
Používají se u všech typů základních příjezdových cest – například jako automatické závorové systémy pro soukromé i firemní příjezdové cesty nebo jako komplexní řešení s vysokou propustností vozidel.

V závoře je řídící jednotka, ve které jsou integrované dva detektory indukčních cívek. Závory jsou k dispozici ve standardních rozměrech nebo je možné vyhovět individuálním požadavkům zákazníka.

Závory Magnetic ACCESS odpovídají normě ÖNORM EN 12453 a závory s výstražným světlem normě ÖNORM B1210 a také aktuálním směrnicím pro strojní zařízení. Uzavírací síly jsou tak malé, že nehrozí zranění osob, což je ideální.

Spolehlivý pohon se skládá z bezúdržbového motoru MHTM, z pákového systému pro harmonický pohyb bez zakmitávání závorového břevna a také z pružin pro vyvážení hmotnosti závorového břevna.

schrankebaum-mtable30Pákový systém uzamyká závorové břevno v obou koncových polohách. V řídicí jednotce se může nadefinovat, jak má závora při výpadku proudu reagovat. Je jí možné automatický otevřít, pro manuální otevření odblokovat, nebo zavřenou závoru držet zamčenou. V posledním případě může být závora otevřena pomocí kolíku pákového systému. Havarijní klika pro zvednutí břevna není potřeba.

V závislosti na rychlosti otevírání a zavírání má závora maximální příkon 25 W až 95W. V koncových polohách příkon klesá pod 7W. To znamená, že závory Magnetic MHTM jsou hospodárnější a účinnější než všechny srovnatelné automatické závory. Při nízkých teplotách bude pohon optimálně temperovat prostřednictvím teplotního čidla. Nebude tedy potřebovat žádné dodatečné vytápění.

Rameno závory je osmihranné, 1,6 mm silný speciální hliníkový profil o rozměru 100 x 55 mm. Maximální uzavíratelná šířka je 6,0 metru.

Profil je opatřený vrstvou bílého plastu (RAL 9010) a polepen červenou reflexní folií. Díky tomu je břevno i v noci dobře viditelné. Pokud je požadována délka závorového břevna větší než 3,5 m, je nutná kyvná nebo pevná podpěra.

steuerung-mgc-mtable30V řídící jednotce MGC s mikrokontrolérem jsou předem naprogramované různé programové varianty pro nejrůznější požadavky.

Závora se uzavírá buď manuálně zavíracím impulsem, automaticky po průjezdu nebo v závislosti na připojeném bezpečnostním zařízení. Připojení dalších bezpečnostních zařízení je možné.
Kromě standardních pracovních režimů jsou zde integrované další speciální funkce, jako je ovládání výstražného zařízení nebo semaforu.

Paměť otevíracích impulsů umožňuje automatický provoz, při kterém závora zůstane otevřená tak dlouho, dokud všechna oprávněná vozidla neprojedou.

Hliníková skříň s rámem z nerezové oceli je přátelský k životnímu prostředí a UV odolná vrstva plastu zajišťuje maximální ochranu proti korozi. Ve standardním provedení je skříň opatřena vrstvou práškové barvy v barvě RAL 2000 ( žluto-oranžová ) a dvířka v barvě RAL 7016 ( antracit ). V promyšlené skříni je prostor pro snadnou instalaci dodatečných komponentů. Horní kryt lze snadno sejmout po odemčením klíčem.